Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Üyeleri ve Biyografileri

ASİL YK

Osman GÜLTEKİN (PL1999) – Başkan

Pertevniyal Lisesi 1999 yılı mezunudur. Mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi İktisat bölümünde Lisans derecesini, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme bölümünde Yüksek Lisans derecesini ve yine aynıüniversitede Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktorasını tamamlamıştır.  2002 yılından itibaren yurtdışı eğitim danışmanlığına devam etmekte ve şu an Kanada’da bireğitim kurumunun Türkiye temsilciğini yapmaktadır. Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi Güvenlik Araştırmaları Merkezi’nde (BAUCESS) idari görevi almış ve kurucu üyesi olduğu Yurtdışı EğitimDanışmanları ve Acenteleri Derneği’nin (YEDAD) başkanlığını yapmıştır. Uluslararası eğitim ve uluslararası ilişkiler üzerine akademik çalışmalar yapan ve makaleleri bulunan Gültekin’in, aynızamanda, yazarlığını yaptığı “Eğitim ve Güç” adlı bir kitap serisi bulunmaktadır. Evli ve bir çocuğu vardır.

Nezih NOYAN (PL1975) – Başkan Yardımcısı

Pertevniyal Lisesi 1975 mezunudur. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinden Orman Mühendisi olarak mezun olmuştur.Pertevniyal Lisesi’ nde başladığı boks sporuna İstanbul ve Marmara şampiyonu olduktan sonra  Fenerbahçe ve Tekel Spor Kulüplerinde milli boksör olarak yurtiçi yurtdışı çeşitli müsabakalara katılmıştır. Ayrıca kick box temsilcisi olarak 15 yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışında organizasyonlar düzenlemiş ve Türkiye Boks Federasyonu yönetim kurulunda ve dünya kick box federayonu Wako ‘nun Türkiye Başkanlığı’nı yapmıştır.1997 yılından itibaren Noyan Askıcılık Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.sahibi olarak kendi işini yürütmektedir. Evli, kız çocuğu ve bir de kız torunu bulunmaktadır.  

Gökmen KILIÇBAY (PL1995) – Başkan Yardımcısı

Pertevniyal Lisesi 1995 mezunudur. AÖF Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra  Turizm şirketinde yönetici olarak faaliyet göstermektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Nilüfer ÖNDERSEVER DUMAN (PL1988) – Genel Sekreter

Pertevniyal Lisesi 1988 yılı mezunudur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra iş hayatına özel bir Bankada başlamıştır. Bankada Genel Müdürlük Pazarlama Bölümünde Banka ve Banka Sigortacılığı Departmanı direktörü olarak faaliyet göstermiştir. Ayrıca Türkiye Bankalar Birliği ve TSRSB de Yönetim Kurulu üyeliği ve Banka eğitimciliği görevlerini yürütmüştür. 2020 yılında Bankadan emekli olmuştur. Hâlen Allianz Sigorta Aracılık Hizmetlerinde sigorta işlemlerini yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Feyza YALÇIN (PL2002) – Sayman

Pertevniyal Anadolu Lisesi 2002 yılı mezunudur. 2007’ de İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’ nü bitirmiş, 2009’ da İstanbul Üniversitesi Fen Enstitüsü Tezsiz Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. Haliç Çevre ve İş Hijyeni Laboratuvarı’nda laboratuvar müdürü olarak mesleğine devam etmektedir.

Aydan ADAK (PL2000) – Eğitim Birimi

Pertevniyal Lisesi 2000 yılı mezunudur. Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi /Sosyoloji Bölümünde Formasyon eğitimini alarak 2005 yılında tamamlamıştır. İş hayatına lise ve üniversite hazırlık öğrencilerine Rehber Öğretmenlikm yaparak başlamış,  Öğretmenliginin 3.yılından sonra özel eğitim kurumlarında İdari İşler, İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler birimlerinde koordinatörlük yapmıştır.Ayrıca Moda Tasarım eğitimi de almıştır.Sanata, eğitime ,seyahate ve özellikle de öğrencilere tutkundur.Satranç oynamayı, resim ve spor yapmayı sever. İngilizce ve Arapça dili bilmektedir.Son 3 yıldır İstanbul Kadıköy’de özel bir eğitim kurumunda rehber öğretmenlik yapmaya devam etmektedir.

Murat İDELİLİ (PL2003) – Tanıtım Medya Birimi

Pertevniyal Lisesinden 2003 yılında mezun olmuştur. AnkaraÜniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimini tamamlamış olup İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde “Kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunumu ve ortaya çıkabilecek siber güvenlik sorunları” isimli tezkonusuyla yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi DenetimKurulunda Vergi Müfettişi olarak görev yapmaktadır.

DENETLEME ASİL

Erdinç ŞEN (PL1974)

Pertevniyal Lisesi’nden 1974 yılında mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi İİBF den mezun olduktan sonra özel sektörde Muhasebe ve Mali İşler Müdürlüğü görevleri yapmıştır. 1998 yılından bu yana Serbest Mali Müşavirolarak çeşitli sektörlerdeki şirketlere muhasebe ve mali müşavirlik konularında danışmanlık yapmaktadır. Evli 1 erkek 1 kız çocuğu babasıdır.

Abdullah ÖZÇİLİNGİR (PL1986)

Pertevniyal Lisesi 1986 yılı mezunudur. İş hayatına Selçuk Ecza Deposunda başlamıştır. Aynı şirkette Satın Alma Müdürlüğünde mesleğini devam ettirmektedir. Uzun yıllardır  derneğimiz yönetiminde katkıları bulunmaktadır.

Orhan YURTSEVEN (PL1986)

Pertevniyal Lisesi'nden 1986 yılında mezun olmuştur. İlk okulu Kadırga İlkokul'nda okuduktan sonra Mahmutpasa Ortaokulu'nu bitirmiştir. Serbest meslek sahibi olarak iş hayatına devam etmektedir. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

DİSİPLİN/ONUR ASİL

Ümran DABAK DEMİRSON (PL1988)

Pertevniyal Lisesi’nden 1988 yılında mezun olmuştur.  Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesini mezunu olduktan sonra Profesyonel iş Hayatına Ege-Bant Zımpara Firmasında Satış Mühendisi olarak 1994 yılında başlamıştır. 2000 yılında Endüstriyel Yıkama Makinaları ve Yüzey İşlem Sektöründe Satış Mühendisi olarak sektöre adım atmış ve sonrasında satış Müdürü olarak iş hayatına devam etmiştir. 2007 Yılında Protechnology Endüstriyel Makine firmasını kurmuş ve halen firmanın Genel Müdürlüğünü yapmaktadır. Profesyonel iş hayatının yanı sıra , 2014 -2017 Yılları arasında Pertevniyal Lisesi Yetişenler Dernek Başkanlığını  görevini yürütmüştür. Evli ve 1 kız çocuğu annesidir.

Armağan ÖZKAN (PL1971)

Pertevniyal Lisesi 1971 mezunudur.  Aksaray İktisat-Maliye mezun olduktan sonra  iş hayatına Bankada çalışmaya başlamış ve Bankadan emekli olmuştur. Evli ve 1 çocuk sahibidir.

Asuman UĞUR (PL1995)

Pertevniyal Lisesi 1995 mezunudur. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında yüksek lisansını tamamladı. Marmara Üniversitesi “Sağlık Yönetimi” bölümünde “özel öğrenci” olarak doktora dersleri aldı. İş hayatına Hastane ve Doktor Dergisi yazı işleri bölümünde başladı ve ilerleyen yıllarda aynı dergilerde yazı işleri müdürlüğü yaptı. Özel bir hastane grubunda hem iletişim hem de eğitim faaliyetlerinden sorumlu olarak görev aldı. Koç Grubu’na bağlı Koç Allianz şirketinde sağlık sigortaları üzerine 2,5 yıl çalıştı, risk değerlendirme ve sağlık poliçeleri üretimi gerçekleştirdi. doktortv.com’un iletişim ve proje müdürlüğü görevini üstlendi. 2013’te Tvnet haber kanalına televizyon programcısı olarak başladı. Hazırlayıp sunduğu “Sağlık Raporu” isimli program 8. yılında ve 1500 yayını geride bırakarak sektörde markalaştı. Ayrıca kanalın gündem özel ve tercih rehberi, korona günlüğü programlarını da hazırlayıp sundu.Yeni Şafak Gazetesi’nde sağlık editörlüğü yaptı. Çeşitli ekonomi ve sağlık dergilerine, haber sitelerine haber dosyaları hazırladı, makaleler yazdı. Sektörün önde gelen dergileri arasında gelen Hastane Dergisi, Doktor Dergisi yazı işleri müdürlüğü görevinin yanında bir dönem Medical Plus Dergisi yazı işleri müdürlüğünü de sürdürdü. 4 yıl boyunca Hospital Manager Dergisi Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Meslek hayatı boyunca sağlık sektörünün prestijli ödül töreni organizasyonlarının düzenlemesinde rol aldı, jüri üyeliği yaptı.İstanbul Ünv. Tıp Fakültesi’de dahil olmak üzere Bilgi, Nişantaşı, Biruni, Bezmialem Vakıf Üniversitesi gibi farklı üniversitelerde “Sağlık İletişimi” dersleri verdi, öğrencilerle projeler gerçekleştirdi. Sağlık iletişimi alanında uzmanlaştı.

Basın davetlisi olarak sayısız tıp kongresi ve fuarda bulundu, üniversitelerde konuşmalar yaptı. Sağlık okuryazarlığı, sağlık iletişimi, sosyal sorumluluk ve yılın en iyi sağlık programı gibi farklı alanlarda birçok farklı üniversite ve sivil toplum kuruluşları tarafından ödüle layık görüldü. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Himayesinde düzenlenen Yeşilay Medya Ödülü’ne de hak kazandı. Halen TVnet haber kanalında televizyon programlarına devam ediyor, Kendi firmasında sağlık, eğitim iletişimi ve yönetimi üzerine danışmanlık yapıyor. Prodüksiyon hizmeti veriyor.Hospital Manager Dergisi Yayın Kurulu Üyesi de olan Asuman Uğur, 2019 yılından bu yana İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde “Yeni Medya ve Sağlık İletişimi” “Sağlık Hizmetlerinde İletişim” ve “Sağlık Okuryazarlığı” dersleri veriyor. Birçok kitap çalışmasında editörlük ve bölüm yazarlığı da yapan Asuman Uğur Pertevniyal Lisesi’nden Yetişenler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürdü. Halen PLYD Onur ve Denetim Kurulu Üyesi. Pertevniyal Kitabı’nın editörü ve PLYD’nin çıkardığı derginin yayın koordinatörü.

17 yıldır “Ney” üflüyor.

YK YEDEK

Genco AYYILDIZ (PL1985)

Pertevniyal Lisesi 1985 mezunudur. Mezun olduktan sonra iş hayatına atılmış ve serbest meslek sahibi olarak iş hayatına devam etmektedir.

H. Nevra SÖZMEN (PL1995)

Pertevniyal Lisesinden 1995 yılında mezun olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun olduktan sonra bir süre özel sektörde çalışmıştır. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Çevre Mühendisi olarak çalışmaktadır.

Yeşim KOÇER (PL2007)

Pertevniyal Lisesinden 2007 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına   2012 yılında avukat 2019 yılında arabulucu olarak faaliyet göstermiştir.  Halihazırda serbest avukatlık ve arabuluculuk yapmaktadır.

Kadir DAMAR (PL2003)

Pertevniyal Lisesinden 2003 yılında mezun olmuştur. Ege üniversitesi Fen fakültesi Biyokimya Bölümü mezunu olup iş hayatına Kimyager olarak çevre ve boya sektöründe faaliyet göstermiştir. Şu an bir kozmetik firmasında üretim sorumlusu olarak çalışmaklarına devam etmektedir.

Ayşe TURGUT (PL2020)

Pertevniyal Lisesinden 2020 yılında mezun olmuştur. Halen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisidir. Lisemizde münazara kulübünde aktif görev almıştır. “Biz de Varız Engelleri Birlikte Aşarız” projesi başta olmak üzere birçok projede ve aktivitede yer almış ve projenin yönetiminde görevlerine devam etmektedir.

Onur KARA (PL1998)

27.01.1980 İstanbul doğumlu Onur Kara; Oruçgazi ilköğretim okulundan mezun olduktan sonra 1998 yılında Pertevniyal Lisesinden 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Deri çanta ve aksesuar sektöründe üretim yapan OnKa Tasarım ve okullar için öğretici materyaller üreten OnKa Okul şirketlerinin sahibidir. Şu an Arel Üniversitesi Turist Rehberliği bölümünde okumaktadır.

DENETLEME YEDEK

Haluk EMİRLER (PL1987)

Pertevniyal Lisesinden 1987 yılında mezun olmuştur. İş hayatına özel bir turizm şirketinde faaliyet göstermeye başlamış olup Başlanti Turizm şirketinde proje sorumlusu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Birol KÖSE (PL1995)

PertevniyaL Lisesi 1995 yılı mezunudur. İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra iş hayatına İşletme Gayrimenkul ve İnşaat Sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. Halen özel bir şirketin sahibi olarak ticaret işleriyle faaliyet göstermektedir.

Akın OCAK (PL2008)

Pertevniyal Lisesinden 2008 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimini onur bursuyla Okan Üniversitesi İngilizce Bankacılık ve Finans bölümününde, Yüksek lisans öğretimini ise Okan Üniversitesi Muhasebe ve Denetim bölümünde tamamlamıştır. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ruhsatına sahiptir. İş hayatına uluslararası şirketlerin iç denetim departmanlarında görev almıştır. Halen Uluslararası bir sigorta şirketinde İç Kontrol ve Risk Yönetimi müdürlüğü görevini yürütmektedir.

DİSİPLİN / YEDEK

Serkan ALPAY (PL1994)

Pertevniyal Lisesinden 1994 yılında mezun olmuştur. 14 yıldır kendi işiyle uğraşmaktadır. Evli, 1 kız, 1 erkek çocuk sahibidir.

Erdal ŞEN (PL1995)

Pertevniyal Lisesinden 1995 yılında mezun olmuştur. Lisans öğrenimini, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme (İng.) Bölümü’nde sürdürürken, 18 yaşında telekomünikasyon sektöründe ilk işletmesini kurarak iş hayatına atılmıştır. Yüksek lisans derecesini, İstanbul Kültür Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Bölümü,Kalite ve Üretim Yönetimi Programı’nda tamamladıktan sonra, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü,Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Bölümü’nde, “Kurumsallaşma ve Firma Performansı İlişkisinde Kurumsal Yönetişimin Rolü” adlı doktora tezini tamamlayarak 2013 yılında “Doktor” unvanını almıştır.  Doçentlik unvanını 2019 senesinde, “Yönetim ve Strateji” alanında almış olan Doç. Dr. Erdal ŞEN,2000 yılından bugüne kadar, kendi teorisi olan “Senizm” başta olmak üzere, birçok farklı bilimsel makale, bildiri, kitap, proje ve diğer akademik çalışmalara imza atmıştır. Bugüne kadar birçok kurumda kurucu ortak, danışman, gönüllü ve eğitmen olarak görev alan Dr. ŞEN, 16 yılı aşkın süredir akademisyen olarak da birçok farklı üniversitede görev yapmış bulunmaktadır. Halen Fenerbahçe Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri (İng.) Bölümü bünyesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Pertevniyal Lisesinden Yetişenler Derneği,Akademide Etik Derneği, Sigorta Eksperleri Eğitim ve Dayanışma Vakfı gibi sivil toplum kuruluşları bünyesinde görev alıyor olmakla birlikte, Fenerbahçe Spor Kulübü Dernekler Birimi yönetim danışmanı olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.

Tayyip Talha KARADENİZ (PL2017)

Pertevniyal Lisesinden 2017 yılında mezun olmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi olarak öğrenim görmektedir. Aynı zamanda bir savunma sanayii firmasında yarı zamanlı olarak çalışmaktadır. Pertevniyal Mentörlük programının ilk üyelerindendir.

Mesut UÇATENİK (PL1972)

Pertevniyal Lisesinden 1972 yılında mezun olmuştur. İstanbul Marmara Üniversitesi iktisat fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü mezunu olup iş hayatına Sigorta sektöründe çalışmaya başlamış ve sektörde yaklaşık 40 yıla yakın yönetici olarak faaliyet göstermiştir. Halen sigorta sektöründe çalışmalarına devam etmektedir. Lise yıllarında şiir yazmaya başlamış, tiyatro dizgi ve resim çalışmalarında bulunmuştur.Farklı sanat alanlarında bulunmayı seven Uçatenik, biyografik roman ile yazarlığa adım atmıştır. Aynı zamanda müziğe olan düşkünlüğü ile müzik alanında da 15 yıl koro çalışması ve koro yönetmenliği yapmıştır. Sanat alanında fotoğraf sanatı çalışmalarına da yer vermiş fotoğraf sanatı ile ilgili yağlı boya ile yaptığı resimlerle ilk kişisel resim sergisini de açmıştır. Ayrıca karakalem çalışmaları da bulunmaktadır. İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi, Psikoloji Anabilim Dalı Sanatla Psikoterapi gönüllüsü olarak da çalışmalarıyla katkıda bulunmuştur.

Reyhan Nur BABALIOĞLU (PL2018)

Pertevniyal Lisesinden 2018 yılında mezun olmuştur. 2019 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümüne başlamış, hâlen burada öğrenim görmeye devam etmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda yurt içi/yurt dışı görevlerde bulunmuştur. Şu an Öğrenci Kariyeri İnsan Kaynakları ekibinde görev almaktadır.

Rukiye ÖĞÜT (PL2017)

Pertevniyal Lisesinden 2017 yılında mezun olmuştur. 2019 yılında Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenim görmeye başlamıştır. Halihazırda da burada eğitimine devam etmektedir.